Babadan CHP’li İsim Küllerinden Yeniden mi Doğuyor!

10 yıl Gürsu’da belediye başkanlığı yapan merhum Ferruh Kaya’nın oğlu Cavit Kaya; CHP’nin ilçe başkanlığı döneminde Orhan Özcü, merhum şehit olan Cüneyt Yıldız ve Mustafa Işık’ın karşılarına siyasi nezaketini kaybetmeden,..

Babadan CHP’li İsim Küllerinden Yeniden mi Doğuyor!
Atlas International Group

10 yıl Gürsu’da belediye başkanlığı yapan merhum Ferruh Kaya’nın oğlu Cavit Kaya; CHP’nin ilçe başkanlığı döneminde Orhan Özcü, merhum şehit olan Cüneyt Yıldız ve Mustafa Işık’ın karşılarına siyasi nezaketini kaybetmeden, en etkili muhalefet lideri olarak çıktı. İsmi hep CHP ile anılmıştı. Merhum babasının gayretleri Bursa’da hiç unutulmadı.  Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılış sürecinde Memleket Partisi Bursa İl Başkanlığı kurucu kadrosunda yer aldı. İlk yapılan Olağan Büyük Kongrede ise avukat olmamasına rağmen Genel Disiplin Üyelerinden biri oldu. Tüm siyasi yaşamında hep birleştirici ve uzlaştırmacı tavrı ile siyaset yaptığı partilerde ağabey rolünü en üst perdeden genel merkez yöneticilerine gösterdi. Yılların siyasetçisi Cavit Kaya; yıllar sonra baba ocağına geri döndü. Cavit Kaya’nın tekrar CHP’ye dönmesi siyasi tansiyonu da tetikledi. Gürsu Belediyesi 2004’den beri AK Partili tarafından yönetiliyor. Cavit Kaya, CHP’ye döndükten sonra birkaç haftadır esnaf ve vatandaşla yakın temasta görüntü vermesi Gürsulu sosyal demokrat tabanda “Babası 1984-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığı dönemde grafiği yükseltip Kestel ile birlikte Gürsu’nun ilçe olmasını sağlamıştı. Oğlu Cavit Kaya’da aynı göreve talip olmak için mi acaba sahaya tam pres döndü” sorularını da beraberinde getirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.